infoPRO

Spotkania #infoPRO

Idea spotkań #infoPro to połączenie różnych środowisk, dla których pozyskiwanie informacji i praca w sieci jest codzienną praktyką.

Celem spotkań jest wymiana doświadczeń, wiedzy i narzędzi potrzebnych do wyszukiwania i analizowania informacji.

Chcemy łączyć ze sobą środowiska infobrokerów, researcherów, informatyków, analityków informacji, bibliotekarzy, detektywów, dziennikarzy, wywiadowców gospodarczych, marketingowców, prawników, PR-owców i wszystkich zainteresowanych.

Na każde spotkanie będą zapraszani eksperci z różnych dziedzin, aby każdy mógł przedstawić zagadnienie z punktu widzenia własnej specjalizacji.

Spotkania mają charakter panelu dyskusyjnego, aby swobodnie wymieniać się opiniami. A każde spotkanie odbędzie się w ramach określonego cyklu tematycznego. 

A dlaczego #infoPro? Inspiracją nazwy inicjatywy był hashtag #infoPRO, globalnie wykorzystywany przez środowiska informacyjne w sieci.

Spotkania odbywają się w Klubie Jagiellońskim w Krakowie, przy ul. Rynek 34.

Liczba miejsc ograniczona, dlatego nie zapomnij zarezerwować dla siebie miejsca!

Harmonogram Spotkań #infoPRO w cyklu „Drugie dno internetu”:

24 październik | Czym jest deep web?

#infoPRO

Inaugurując cykl spotkań Drugie dno internetu, chcemy zachęcić was do rozmowy o tym czym jest deep web w praktyce. Jak rozumiane jest to pojęcie przez ludzi działających w środowisku IT oraz brokerów informacji. Czterech ekspertów porozmawia o tym, czy deep web jest wartościowym źródłem informacji:

  • dr Sabina Cisek
  • Patrycja Hrabiec-Hojda
  • Bartosz Pszczoła


Zarezerwuj swoje miejsce!

28 listopad | Deep web dla nauki

infopro

Na drugim spotkaniu porozmawiamy o wykorzystywaniu zasobów deep web w nauce. W panelu dyskusyjnym spotka się dwóch ekspertów z dziedziny nauki:

  • Marta Stąporek – kustosz, pracownik Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Politechniki Krakowskiej. Od 2017 r. redaktor serwisu internetowego Biblioteki Politechniki Krakowskiej (dział: Nauka). Szkoli z zakresu wykorzystania baz danych, menedżerów bibliograficznych, oferty i usług Biblioteki PK oraz tworzy kursy online dla dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych na platformie e-learningowej Politechniki Krakowskiej.
  • dr Paloma Korycińska – pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ, tłumaczka.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale ze względu na limit miejsc obowiązuje rejestracja! 

Dla osób, które nie mogą być z nami w Krakowie, przewidujemy live stream na stronie wydarzenia na Facebook’u.

Zarezerwuj swoje miejsce!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów związanych z wydarzeniem Deep web dla nauki oraz przesyłaniem informacji od SPI dotyczących innych wydarzeń i projektów.

18 grudnia | Deep web dla biznesu

Na trzecim spotkaniu porozmawiamy o tym, w jakim zakresie wykorzystywany jest deep web w biznesie i w jakiej skali. O tym, kto zasiądzie na ławie panelistów tego spotkania poinformujemy wkrótce.

Rezerwacja zostanie uruchomiona wkrótce

22 stycznia | Deep web w bezpieczeństwie IT

Na drugim spotkaniu porozmawiamy o wykorzystywaniu zasobów deep web w nauce.  W panelu dyskusyjnym spotka się czterech ekspertów z dziedziny: nauki, biznesu i nowych technologii. 

Rezerwacja zostanie uruchomiona wkrótce

Osoby zainteresowane współpracą przy organizacji spotkań zachęcamy do kontaktu z nami pod adresem: spi@spi.org.pl

Partnerzy cyklu: