Darmowy ebook

Trendy w obszarze wykorzystywania informacji w 2022 roku.
Trendbook

Autorzy: Edyta Boratyńska-Karpiej, Marta Dzienkiewicz, Patrycja Hrabiec-Hojda, Natalia Kantor, Robert Karpiński, Cecylia Kuta, Katarzyna Mielczarek, Justyna Trzeciakowska

 

W trendbooku znajdziesz odniesienia między innymi do cyfrowego wyzwolenia, brakujących umiejętności cyfrowych wśród internautów, kompetencji brokerów informacji i researcherów, wykorzystania OSINTu, informacji administracji publicznej, informacji naukowej oraz bibliotek na miarę XXI wieku. 

Autorami wypowiedzi jest grupa członków Stowarzyszenia Profesjonalistów Informacji, którzy zawodowo zajmują się pracą z danymi, informacją i wiedzą.

trendy w obszarze wykorzystywania informacji w 2022 roku-min

Fragmenty:

Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji tworzą ludzie związani z informacją:
infobrokerzy, analitycy, dziennikarze, researcherzy…

Pracujemy z informacją, wyszukujemy, zarządzamy, analizujemy, udostępniamy, przetwarzamy, uczymy o niej. Informacja jest naszą pasją. Żywy kontakt z informacją pozwala nam ciągle na nowo uzupełniać i udoskonalać naszą wiedzę o tym, w jaki sposób docierać do zweryfikowanej i kompletnej informacji z różnych dziedzin w sposób szybki i możliwie najbardziej kompleksowy. Swoim doświadczeniem chętnie dzielimy się z innymi.